/ Sanatın Güncelliği / Sanat ve İş Dünyalarının Mutlu Birlikteliği: Arbus

26/4/2012 / skopbülten / Bilge Bal

Arbus, Kuzeydoğu Florida’da yayınlanan sanat [art] ve iş [business] dünyalarını bir araya getiren yerel, süreli, popüler bir dergi.  Arbus’un en önemli özelliği, ‘bölgenin ilk ve tek, sanat ve iş sektörlerini beraber ele alan’ medyası olması.

Mart-Nisan sayısında Arbus,  iş dünyasında kadın girişimciler ve iş ortamında mutluluğu bulma yollarına; vejetaryenlik ve beslenmeye; mikro-çiftlikler ve permakültüre; underground restoranlar ve Güneydoğu Florida’nın kadın ressamlarına; Monet ve empresyonizme; Mark Licari, Carlos Betancourt gibi çağdaş sanatçıların işlerinin yorumlarına ve bölgede devam eden sergilere odaklanıyor.  Dergide bir de, galerilerin sergi programlarını, sanat gösterilerini, dans ve müzik performanslarını haber veren aylık bir “sanat ve eğlence (dünyası) günlüğü” mevcut.

Arbus’un son sayısına katkı yapan yazarlar arasında bir diyetisyen, bir yoga hocası, bir sanat eleştirmeni, bir müzik yönetmeni/orkestra şefi, bir çağdaş sanat müzesi yöneticisi,  bir galeri asistanı ve bir küratör bulunmakta. Dergiyi elektronik ortamda da okumak mümkün: http://arbus.com/

 

sanatın güncelliği