UBIK Project (Periferi Kollektif 2); sergi, lansman, blog, sokak, hayat! 04.01 - 28.01.2012

3/1/2012 / skopduyuru
Açılış: 04.01.2012, 18.30–20.30  
Konsept: Philip K. Dick
Koordinatörler: Alper T. İnce ve Rafet Arslan
Sanatçılar: alt komşu, Anti-Pop, Rafet Arslan, Andrea Buran, cins, Eda Gecikmez, Dilara Hançer, Alper T. İnce, OnstOn, Gamze Ozer, Ali Mete Sancaktaroğlu/Defter Kazıyıcılar Kooperatifi, Hannah M. G. Shapiro, Merve Sendil, Nezaket Tekin ve Çağdaş Ülgen

Proje ve Sergi Mekânı:

Hayaka Artı

Çukurcuma Caddesi No. 19A Tophane 34425 İstanbul
Çrş – Cts   12:00 – 18:00 

Ubik, yazar/düşünür P. K. Dick'in yaşam, ölüm, gerçek, gerçeklik, entropi, varoluş, algı, duyuötesi, metafizik kavramları üzerine yazdığı felsefi bir bilimkurgu başyapıtıdır. Ubik projesi; Ubik'in dünyasını, kavramlarını, tartışmalarını derinlemesine ele alan ve onu imge formlarına dökmeye soyunan bir projedir. Kavramlar, metinler, disiplinler arası çakışmalar, bağlantılar, sınır ihlalleri üzerine yoğunlaşarak, Ubik Project kollektif bir düşün/yaratı atmosferini tahrik etmeye soyunmuştur.

Ubik, kendine ait felsefi/metafizik/politik bir dünya görüşü yaratmış, eserleri birçok dile çevrilip sinemaya uyarlanmış P. K. Dick imgesinin bir tepe noktasını, çatısını temsil ettiğinden, Ubik Project dogal olarak P. K. D.'nin büyük düş dünyasına sızmayı da amaçlamaktadır.

ubikproject.blogspot.com