TOHUM Sanat Alanı

16/1/2024 / skopduyuru

 

TOHUM Sanat İnisiyatifi Urla ve çevresinde yaşayan, kültür sanatın farklı disiplinlerinden sanatçı, araştırmacı, eğitimci ve küratörün bir araya gelmesiyle büyüyen bir sanat oluşumu. Bir süredir Urla’da faaliyet gösteren Vourla Sanat Kolektifi’ne yeni isimlerin katılmasıyla güçlenen ve büyüyen TOHUM, yaşamını sürdürdüğü bölgenin doğal ve kültürel mirasından aldığı ilhamla TOHUM Sanat Alanı’nı hayata geçirerek Urla’daki yeni adresinde kültür sanat izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

18 Ocak 2024 Perşembe akşamı, inisiyatif sanatçılarının eserlerinden oluşan bir seçkiyle gerçekleşecek olan TEMAS sergisi, açılış sergisi olmasının yanı sıra TOHUM ile bir tanışma niteliği de taşıyor.

Serginin devam eden aylarda gerçekleşecek ikinci ayağında, sanat üretimi ve gündelik hayat arasındaki sınırları eriten, eserin ve sanatçının ne olduğuna dair tanımları ve biricik oluşlarına dair olan inanışları sorgulayan, sanatçı ve izleyicinin alışılagelmiş konumunu bu anlamda sarsan ‘Fluxus’ hareketinden yola çıkılacak. Temas’ı bu defa izleyici bakış açısından ele almayı planlayan TOHUM, Urla ve çevresinden katılımcılarla yürüteceği bir dizi çağdaş sanat atölyesi gerçekleştirecek. [basın bülteninden]

 

TOHUM

Yelaltı Mahallesi Park Sokak No: 8/5 Urla

Tel: +90 532 233 02 30 I  

İletişim: [email protected]