"Money Issue - Para Mevzuu", 26 Ocak-5 Şubat 2012, PASAJist

24/1/2012 / skopduyuru

Küratörlüğünü Nicoletta Daldanise’in yaptığı Para Mevzuu sergisi, sanatçılar Elmas Deniz ve Özgür Demirci’nin katılımıyla 26 Ocak-5 Şubat 2011 tarihleri arasında PASAJist’te yer alacak. Sergi temelde, yoksulluğa ve sanatçıların çalışma koşullarına dikkat çekiyor.

Elmas Deniz son dönemde kent yoksulluğu üzerine ve kapitalist toplumlarda geçerli olanlardan farklı değer sistemleri üzerine çalışıyor. Yoksulluğu kendi içinde bulunduğu sosyo-ekonomik durumdan hareketle ve siyasal bir perspektiften değerlendiren sanatçı, bu sergide sadece metin ağırlıklı işlerini sergiliyor. Küresel çaptaki yoksulluğu tüm çıplaklığıyla ortaya koymak amacıyla metnin olanaklarını kullanıyor, özellikle alıntılardan yararlanıyor.

Özgür Demirci, sanatçı olarak yaşadığı tecrübelerden oluşturduğu çalışmalarıyla sanat dünyası içinde yaşanan finansal problemlere ve bu problemlerin sanatçılar üzerindeki etkilerine odaklanıyor. Çalışmalar, ironik bir biçimde, sanatçının zor çalışma koşulları ve hayatta kalma stratejileri üzerine imgeler sunuyor ve bu süreçte sanatçının sanat kurumlarıyla yaşadığı ilişkileri irdeliyor.

Açılış 26 Ocak 2012 19:00

27 Ocak - 5 Şubat 2012

Çarşamba-Pazar 14.00-19.00

Sanatçılar: Elmas Deniz, Özgür Demirci

Küratör: Nicoletta Daldanise  

PASAJist

Bağımsız Sanat Alanı

İstiklal Caddesi Halep Pasajı

No:62 C Blok 109 Beyoğlu İstanbul

www.pasajist.com

facebook/pasajist