Karşılaşmalar

7/12/2019 / skopduyuru

 

Sanat dünyasının “merkez” addedilen konumları dışında var olma imkânlarını tartışan Merkezkaç Sanat Kolektifi’nin “Karşılaşmalar” sergisi, 6-12 Aralık tarihleri arasında İstanbul Karşı Sanat’ta sanatseverlerle buluşuyor. Sergi, 19-26 Eylül tarihleri arasında UNESCO Dünya mirası listesine girmesinin ardından çatışma ve yıkımlarla gündeme gelen Diyarbakır Suriçi’nde eski bir evde sanat izleyicileriyle buluşmuştu. 18-24 Ekim tarihlerinde Mardin Müzesi’nde gerçekleşen sergi, İstanbul’dan sonra İzmir’e de konuk olacak.

“Karşılaşmalar” günlük hayatları Diyarbakır, Mardin, Batman gibi kentlerde geçmekle beraber uluslararası sanat gündemine yönelik söz üretmek isteyen bir grup sanatçının mart ayından bu yana sürdürdüğü hazırlıklarının bir sonucu. Sergide yer alan sanatçılar “karşılaşmalarına” sanat izleyicilerinin tanıklığını ve etkileşimini de katmayı hedefliyor.

Alternatif bir buluşma olabilmeyi amaçlayan “Karşılaşmalar” atölye ve söyleşileri de içeren bir programla, 8 ayrı alt grubun çalışmalarını sergiliyor. Sergi kapsamında Remzi Sever, Sinem Yaşar, Eylem Kaya, Ömer Aydın; Uğur Orhan, Revan Yaşar, Rojda Serin, Dilan Eroğlu; M. Ali Boran, Mizgin Uçar, Hasan Atılgan; Berat Işık, Fatoş Güneri; hêlin, Serhat Özcan, Berçem Yıldırım; Murat Gök, Eren Kara, İbrahim Yamaç; Barış Seyitvan, Mehmet Yazıgan; Şefik Özcan, Büşra Dilek ve Şilan Doğan’ın çalışmaları yer alıyor.

“Karşılaşmalar”

Merkezkaç Sanat Kolektifi

Karşı Sanat, İstanbul

06-12 Aralık 2019

Adres: Aznavur Pasajı, 6 Kat, Beyoğlu, İstanbul