GERHARD WOLF "Painting against the Wall: Graffiti Palimpests on the Israeli-Palestinian Barriers" . Konuşma: 21 Aralık, Istanbul Modern

18/12/2011 / skopduyuru

 

 

Floransa Sanat Tarihi Enstitüsü direktörü Gerhard Wolf, Painting against the Wall: Graffiti Palimpests on the Israeli-Palestinian Barriers başlıklı konuşmasında, 2007 ve 2011 yılları arasında Avinoam Shalem ve fotoğraf sanatçısı Dror Maayan ile birlikte yürüttükleri, İsrail-Filistin duvarını ele alan çalışmaların sonuçlarını takdim edecek.

İsrail ile Filistin'i birbirinden ayıran devasa duvar; Filistinli, İsrailli ve uluslararası sanatçıların grafitileriyle kaplanmış durumda. Wolf'un konuşması, duvarın özellikle de Filistin tarafında yer alan grafitiler üzerinde duracak. Onları kavramsal ve sanatsal açılardan inceleyecek. Resimsel dilleri ile onları sarmalayan politik ve sanatsal mesajlar arasındaki ilişkileri tartışacak.

Konferans, Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü ile İstanbul Modern Sanat Müzesi tarafından organize ediliyor.  

 

21 Aralık 2011, Çarşamba, 16:00

İstanbul Modern Sanat Müzesi

 

Gerhard Wolf ve Avinoam Shalem’in birlikte yazdıkları, İsrail-Filistin duvarındaki grafitileri ele alan Facing the Wall: the Palestinian-Israeli Barriers adlı bir de kitap bulunuyor. Kitap, 2011 sonu itibariyle yayınlanacak.