FanzineIST Festival

22/4/2016 / skopduyuru

 

 

22-23-24 Nisan 2016'da gerçekleşecek olan FanzineIST Festival, yurtiçi ve yurtdışından “kendin yap” kültürünü benimsemiş olan 90 kadar fanzinin dahil olduğu bir bağımsız yayınlar buluşmasıdır.

Festival boyunca, Tasarım Atölyesi Kadıköy, Neverland Hostel, Peyote ve Arkaoda gibi farklı mekânlar fanzin masalarına ev sahipliği edecek; ayrıca program kapsamında, fanzin üzerine söyleşiler, film gösterimleri ve konser gibi etkinlikler gerçekleştiriliyor.

FanzineIST, 3 gün boyunca İspanya, İsveç, Yunanistan, İtalya, Bulgaristan, İsviçre, Avusturya ve Türkiye'den 80'in üzerinde bağımsız yayıncıyı fanzinlerini paylaşmak üzere okuyucularıyla buluşturuyor.

FanzineIST Festival programı kapsamında Amerikalı çizgi-roman eğitmeni Michael Ferrara'nın çizgi-roman fanzinlerinin tarihine yönelik sunumu ve çizgi roman atölyesi, İtalyan sanatçı Michela Palermo'nun ''Kişisel yayıncılık üretiminde tasarım: fanzinlerden fotoğraf kitabına'' sunumu, Deniz Beşer'in moderasyonuyla Tolga Güldallı ile Türkiye'de 90'lı yıllardaki fanzin kültürü üzerine söyleşi, Sırbistan ve Brezilya'dan fanzin filmleri gösterimlerinin dışında In Hoodies, Young Shaven, Ağaçkakan, Foton Kuşağı, Zemin Kat ve Zoomk-Ru-Tu gibi grupların konserleri yer alıyor olacak.

Bağımsız bir fanzin festivali olan FanzineIST, Heyt be! Fanzin, Banliyö., Mezzazine, Sigara Çakmak Fanzin bileşkesi tarafından koordine edilmektedir. [Basın bülteninden]

 

Festivalin detaylı programı ve mekan bilgileri için:

http://fanzineist.com/

https://www.facebook.com/events/1531060590555888/