Beyaz Baretin Kadrajı Ödüllü Fotoğraf Sergisi

30/3/2018 / skopduyuru

 

 

Politeknik; mühendis, mimar, şehir plancılarının gözünden çalışma yaşamına, çalışma alanlarına bakmak için “Beyaz Baretin Kadrajı” ismi ile ödüllü fotoğraf sergisi düzenliyor. Politeknik şantiyede, ofiste, plazada, sahada çalışan on binlerce meslektaşını çağırıyor: “Çalışma koşullarımızı fotoğraflarımızla anlatalım.”

Fotoğrafların konusu, mekânı, içeriği mühendislerin, mimarların, plancıların bulunduğu her yer, çalışma arkadaşları, makinalar, projeler, kısaca yapılan, görülen, şahit olunan işle ilgili süreçleri olabilecek.

“Beyaz Baretin Kadrajı” Ödüllü Fotoğraf Sergisine katılmak için çekilen fotoğraflar mmspsergi.politeknik.org.tr adresine yüklenecek veya [email protected]’a gönderilecek. Mühendis, mimar ve fotoğrafçılardan oluşan seçici kurul, iki ay boyunca ülkenin dört bir yanından meslektaşlarının çalışma ortamından göndereceği fotoğrafları değerlendirecek.

Ödüllü fotoğraf sergisi için son başvuru tarihi 16 Nisan 2018. Seçici kurulun değerlendirmesiyle seçeceği ilk 6 fotoğraf sahibine 1 yıllık Magma Dergisi üyeliği ve ilk 3 fotoğraf sahibine Magma Dergisi gezi turu hediye edilecek.

Sergi için seçilen fotoğraflar 5-13 Mayıs tarihlerinde Ankara’da, daha sonra İstanbul, İzmir ve Bursa’da sergilenecek.

Ayrıntılar için bkz. http://mmspsergi.politeknik.org.tr/